Zimowy Wrocław z dzieckiem + film

Co roku zimą wyjeżdżaliśmy w słowackie Tatry by szusować na stoku. Tym razem zdecydowaliśmy, że nie będziemy pchać wózka przez zaspy śnieżne i pojedziemy na mały City Break do Wrocławia. Ktoś pomyśli, co tam robić zimą? Więc już śpieszę wyjaśniać!

A żeby być jeszcze bardziej wiarygodną to na dole umieściłam filmik (mój pierwszy w życiu!), który po części pokazuje jak miło udało nam się tam spędzić czas!

Wrocław z dzieckiem – spacer po Starówce

Przyznam, że wrocławska starówka zrobiła na mnie duże wrażenie. Fasady kamienic umieszczonych na Rynku zachwyciły mnie i Karola. Co więcej jestem w stanie stwierdzić, że to Stare Miasto jest lepiej zadbane od mojego ukochanego warszawskiego – a należy podkreślić, że to w stolicy zostało odbudowane dopiero w latach 50 XX wieku. Więc brawo wrocławianie za tak świetną organizację.

Czym nas jeszcze zachwyciły te kamieniczki? Rewelacyjnymi knajpami! I to nie tylko w tradycyjnym wydaniu. Dania są na bardzo wysokim poziomie, a i ceny sporo niższe od tych warszawskich! Nam przypadła do gustu knajpka Umami, usytuowana tuż obok pijalni czekolady.

Hydropolis – historia wody

Powiem tak – gdybyśmy zwiedzili Hydropolis po Afrykarium, o którym za chwilę to nie zrobiłoby na mnie praktycznie żadnego wrażenia. Z drugiej zaś strony, ktoś odwalił kawał dobrej roboty i w świetny sposób sprzedaje nam ogromną ilość informacji – edukacja na najwyższym poziomie! Co najbardziej nam się podobało – dziwne morskie stworzenia, burza śnieżna i… a zresztą sami zobaczcie na filmie!

Afrykarium – chapeau bas Wrocław!

Wchodzisz do budynku. Zostawiasz kurtkę w szatni. Skręcasz w prawo i idziesz chodnikiem powoli coraz niżej pod ziemię. A tam… oceaniczne głębie! Feeria podwodnych barw, kształtów. Ogromne płaszczki, kolorowe ryby, rekiny, foki, pingwiny, krokodyle i inne wodne stworzenia, których nawet nie potrafię nazwać. Tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć!

Zimowy Wrocław z dzieckiem


Zapraszam na film! Ponieważ to mój pierwszy to nawet nie wiecie jak się stresuję! Mam nadzieję, że przypadnie wam do gustu i będziecie chcieli więcej! Dajcie znać co o nim myślicie, a jeżeli ktoś zasubskrybuje mój kanał to będzie to dla mnie ogromne wyróżnienie!

p.s. Film kręcony moim telefonem, którym notabene robię też wszystkie zdjęcia. Mąż obiecał, że jak filmik spodoba się publiczności to kupi mi kamerkę! Będę miała w końcu profesjonalny sprzęt! Także liczę na was kochani!

Author

Na moim blogu inspiruję do prowadzenia pięknej, kreatywnej i dobrze zorganizowanej codzienności, a swoją wiedzę i przemyślenia oprawiam w niebanalne teksty ze szczyptą humoru.

Zobacz również

13 thoughts on “Zimowy Wrocław z dzieckiem + film”

  1. Piękny film kochana ! Założyłaś na sprzęt od męża . Więc nie moge się już doczekać następnego filmiku❤

  2. Uwielbiam Cię czytac masz taką lekkość pisania a teraz jeszcze widzę że i super filmy kręcisz! Pięknie tam było te ryby najfajniejsze!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dziękuję za pozostawienie swojej opinii! Sylwia